Fundacja Aktywni Rodzice

Fundacja Aktywni Rodzice

Najlepszym prezentem dla dziecka jest wspólna zabawa, poświęcony czas i uwaga. Kosztowne zabawki cieszą tylko na chwilę.

 

 

Kim jesteśmy?

 

Fundacja „Aktywni Rodzice” to organizacja pożytku publicznego, zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym pod numerem 0000378170, która działa na terenie Polski od 10 lutego 2011 roku.

Naszą misją jest wspieranie aktywności rodziców na rzecz rozwoju dzieci oraz rozwoju osobistego szczególnie okresie, kiedy posiadają małe dzieci.

 

Co jest dla nas ważne?

 

Pojawienie się dziecka w rodzinie to szczególny czas dla rodziców, który nie musi oznaczać spadku aktywności życiowej.
Zachęcamy rodziców do aktywnego udziału w życiu społecznym i kulturalnym wraz z dziećmi. Zależy nam, by miasta stawały się bardziej przyjazne dla rodziców szczególnie z małymi dziećmi.

Wspólnie z władzami naszego miasta przeprowadziliśmy oznaczanie Miejsc Przyjaznych Rodzicom i Dzieciom w Lublinie, tworząc przestrzeń zabawy, karmienia czy odpoczynku w restauracjach, sklepach, urzędach, kościołach i miejscach kultury.

Pierwsze trzy lata życia dziecka to kluczowy okres w jego rozwoju, dlatego zachęcamy rodziców do szczególnej aktywności i stymulacji dziecka w tym czasie.
Podstawową przestrzenią rozwijającego się dziecka jest środowisko rodzinne, które poprzez opiekę i zabawę w atmosferze miłości i bliskości jest w stanie zapewnić dziecku najwłaściwsze warunki dla rozwoju oraz rozwinąć wrodzone zdolności. Dlatego zachęcamy rodziców do aktywnego spędzania czasu z dzieckiem zamiast kupowania nierzadko kosztownych zabawek. Mamy zachęcamy do karmienia piersią, które jest bezcenne w budowaniu więzi, a także jest podstawą prawidłowego rozwoju mowy. Podkreślamy wartość kołysania, lulania, bujania i przytulania szczególnie w otoczeniu muzyki i śpiewu, która w połączeniu z ruchem jest warunkiem prawidłowego rozwoju poznawczego i komunikacji. Zachęcamy do uczestnictwa w życiu kulturalnym, w wydarzeniach skierowanych szczególnie do dzieci w wieku do lat 3. Tworzymy przyjazną przestrzeń opiekuńczą, edukacyjną i kulturalną organizując zajęcia adaptacyjne tzw.: Otwarte Przedszkola, rozwojowe czy koncerty dla dzieci i niemowląt.

Współpracujemy z władzami miasta, światem nauki i biznesu oraz mediami tworząc przyjazną przestrzeń dla rozwoju dzieci i aktywności rodziców.

 

Wolontariat:

 

Zapraszamy wszystkich chętnych do pracy w Fundacji Aktywni Rodzice. 
Kontakt: far@kuszewska.eu

 

Formy pracy wolontariuszy w FAR:

  • opieka i koordynacja projektów prowadzonych przez FAR
  • opieka nad dziećmi podczas wydarzeń kulturalnych oraz warsztatów
  • współorganizacja i prowadzenie imprez
  • udział w koncertach dla dzieci: organizacja, praca w charakterze wykonawcy
  • mozliwość odbycia praktyk studenckich
Top